fot. Jacek Żukowski
Podczas konferencji prasowej rzecznik prasowy rządu powiedział, że w województwie pomorskim do wykorzystania w tym roku jest 16 milionów złotych, a dotychczas samorządy złożyły wnioski na jedynie 1,3 miliona złotych.

- Zachęcamy, aby samorządy skorzystały z tego programu, który pozwala na odtworzenie połączeń lokalnych w powiatach. Niestety generalnie na Pomorzu rządzą nasi oponenci, a oni siłą rzeczy nie chcą pokazać przed wyborami, że jakikolwiek program rządowy działa dobrze. Dobrym przykładem jest powiat słupski. Z tego co wiem, starosta słupski wystąpił z takim wnioskiem. Mam nadzieję, że będzie to przykład, w jaki sposób można te połączenia odtwarzać - powiedział Piotr Müller.

Poseł Müller mówił też o budowie drogi S6: - Chcemy tę budowę zakończyć w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Politykom PO łatwo nas krytykować, ale to oni wpisali tę inwestycję do harmonogramu działań rządowych, ale nie zapewnili pieniędzy na jej realizację.

Podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami rzecznik rządu potwierdził też, że do 2024 roku region słupski otrzyma 115 milionów złotych w ramach rekompensaty za budowę amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Odniósł się również do wypowiedzi senatora Kazimierza Kleiny, który podczas swojej konferencji prasowej stwierdził, że Akademia Pomorska nic nie zyskała przez ostatnie 4 lata. - Myślę, że na Akademii Pomorskiej mają inne zdanie. Nie każdy musi wierzyć różnym wypowiedziom, ale wystarczy to sprawdzić w twardych liczbach - stwierdził Piotr Müller.

jż/ar

Posłuchaj

Piotr Müller, rzecznik rządu