fot. Jacek Żukowski
Słupski poseł Platformy Obywatelskiej zapowiedział również, że na 10. miejscu na tej samej liście znajdzie się Danuta Wawrowska.

- To mieszkańcy zdecydują o tym, kto będzie parlamentarzystą. Dwukrotnie zostałem posłem, kandydując z szóstego miejsca, a raz - z piątego. Nie przywiązuję wagi do pozycji na liście - powiedział poseł Zbigniew Konwiński.

Podczas konferencji prasowej w biurze poselskim Zbigniewa Konwińskiego, senator Kazimierz Kleina skomentował swoją rywalizację w najbliższych wyborach do Senatu z Dorotą Arciszewską-Mielewczyk, która startuje z list Prawa i Sprawiedliwości.

- Szanowałem i szanuję wszystkich moich konkurentów. Kandydatura pani Arciszewskiej-Mielewczyk mobilizuje mnie do większej pracy dla naszego regionu oraz pokazywania naszych planów programowych dla województwa pomorskiego i tego co zrobiłem do tej pory - podkreślił senator Kazimierz Kleina.

Obydwaj kandydaci zapowiedzieli, że będą w dalszym ciągu zabiegać o dokończenie budowy S6 oraz o budowę drugiego toru kolejowego między Słupskiem a Gdynią. Ponadto zamierzają wspierać Akademię Pomorską w jej staraniach o to, aby stała się silnym ośrodkiem akademickim

jż/iw/rż

Posłuchaj

Kazimierz Kleina
Zbigniew Konwiński