fot. Jacek Żukowski
Wojewoda pomorski opublikował listę rekomendowanych do dofinansowania projektów, które mają być realizowane w ramach funduszu dróg samorządowych.

- Miasto Słupsk składało dwa wnioski. Do dofinansowania wojewoda pozytywnie zaopiniował ulicę Piłsudskiego. Projekt przebudowy Zaborowskiej i Legionów Polskich znalazł się na pierwszym miejscu listy rezerwowej – mówi zastępca Prezydenta Słupska Marek Goliński: - Poprzednie przetargi nie zostały rozstrzygnięte ze względu na niewystarczające środki w budżecie miasta. Ten projekt pierwotnie miał być realizowany do końca roku 2019. Z przetargów wynikało, że przedsiębiorcy żeby zdążyć z pracami proponowali coraz wyższe kwoty. Wobec tego podjęliśmy decyzję, aby ten remont rozbić na dwa lata. I to pokazało w obecnym przetargu, że ceny mogą być dużo niższe.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ulica Piłsudskiego oraz rejon Zaborowskiej - Legionów Polskich otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 procent wartości projektu. Jak zapewnia wiceprezydent Goliński roboty drogowe potrwają do jesieni 2020 roku.

jż/kk

Posłuchaj

Marek Goliński, wiceprezydent Słupska