Bezstresowo obudzimy, fajnie pogramy przy pierwszej, a nawet drugiej kawie, skomentujemy poranne newsy, a przede wszystkim poinformujemy o wszystkim, co warto wiedzieć, szykując się na przywitanie nowego dnia. Poranne Studio Bałtyk w Polskim Radiu Koszalin to równie przyjemny, co treściwy „pakiet startowy” na dzień dobry!

Zaczynamy o 6:00, kończymy o 10:00 -  w tym czasie, z towarzyszeniem energetycznej muzyki, przypomnimy m.in., komu kupić kwiaty na imieniny, sprawdzimy pogodę, powiemy, co ważnego dzieje się i będzie dziać w mieście i regionie, podpowiemy, jak dojechać bezpiecznie do pracy i jak zawczasu zaplanować wolny czas... po pracy.  Poranne pasmo informacyjno-publicystyczne, w znanej i lubianej od lat formule „Studia Bałtyk”, to szczególny starter dnia - pakiet informacji użytkowych (m.in. prognozy pogody Krzysztofa Ścibora, trafiki, zaproszenia kulturalne, kalendarium historyczne, praktyczne informacje ekonomiczne) oraz – rzecz jasna – gorące serwisy informacyjne.

- Aromat czarnej, świeżo zaparzonej kawy, szelest gazet prosto z drukarni, wschodzące za oknem słońce... do tego świadomość, że trzeba obudzić całe Pomorze Środkowe. To ogromne wyzwanie, ale i wielka przyjemność - mówi Mateusz Sienkiewicz, od 1 kwietnia, czyli od czasu startu naszej wiosenno-letniej ramówki, stały współgospodarz pasma. - Będzie mi bardzo miło spotykać się ze Słuchaczami Polskiego Radia Koszalin przy wspólnym śniadaniu i drodze do pracy czy szkoły. Obiecuję, że spania nie będzie!
- Za to będą najważniejsze informacje dnia i zapowiedzi najciekawszych wydarzeń. Do tego zawsze najbardziej aktualne doniesienia pogodowe i oczywiście rozmowy ze słuchaczami, którzy od samego rana są z nami
- dodaje Anna Popławska, która spotyka się z Państwem o poranku już od wielu miesięcy.

Poranne Studio Bałtyk to również relacje reporterskie z miejsc, w których dzieje się coś ważnego albo po prostu ciekawego, a także bieżąca, mała publicystyka. Koronnym punktem tej części pasma pozostaje „Gość Studia Bałtyk” (godz 8:00), czyli rozmowa polityczna dnia, w której twardo przepytujemy ważnych polityków, z reguły parlamentarzystów lub przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz analityków (Anna Popławska i Aleksandra Kupczyk). „Gość po 9:00” to z kolei codzienne rozmowy z samorządowcami, reprezentantami instytucji i urzędów publicznych, stowarzyszeń, służb komunalnych - o bieżących problemach lokalnych.

Miłą wiadomością dla naszych słuchaczy będzie zapewne powrót „Niegrzecznika prasowego”, czyli stałych, krótkich komentarzy na żywo do bieżących wydarzeń krajowych i lokalnych (godz. 7:00). Przypomnijmy, że „Niegrzecznik prasowy” to format pomyślany jako platforma oceny rzeczywistości przez z reguły amatorów, choć zwykle świetnie poinformowanych. Wśród „niegrzeczników” znów znajdzie się grupa osób publicznie znanych, autorytetów w swoich środowiskach i liderów opinii, w myśl zasady, że nie tylko dziennikarze i politycy mają coś ciekawego do powiedzenia.

Pasmo zwieńczą znane już z anteny formaty reaktywne: w każdy poniedziałek o 9:00 - antenowa debata komentująca najważniejsze wydarzenia rozpoczynającego się tygodnia pn. „Zaczynamy tydzień” (9:30), we wtorki, środy i czwartki (9:30) – interwencyjna „Jest sprawa” Sławomira Kamoli, a w piątek (9:30) – samorządowa debata - „Rządzi-My”.

red./jr