W 19. kolejce PGNiG Superligi Kobiet Biało-Zielone przegrały na własnym boisku z liderem rozgrywek 17:19. To ich piąta porażka w sezonie.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Wynik otworzyła Grzyb, a kilka sekund później Akademiczki odpowiedziały rzutem Rycharskiej z koła. Zespół z Lubina atakował z niezwykłym impetem, ale bramkarka gospodyń Izabela Purdzienica odbijała rzuty rywalek. Co (nie)ciekawe, Biało-Zielone nie mogły przez ponad siedem minut zanotować trafienia. Po osiemnastu minutach gry było 4:4. Akademiczki po chwili objęły prowadzenie po rzucie Volovnyk oraz wykorzystanym rzucie karnym Smbatian. Podopieczne Bożeny Karkut szybko odpowiedziały rzutami Belmas i doprowadziły do wyrównania, a następnie po trafieniu Pielesz objęły prowadzenie. Do przerwy podopieczne Anity Unijat przegrywały 8:9.

Drugą odsłonę znacznie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Bramki Górnej oraz Grzyb spowodowały, że Metraco uciekło na trzy punkty. Koszalinianki, dzięki dobrej grze w ataku Mazurek oraz Volovnyk, zbliżyły się do rywalek na jedną bramkę, ale ten kontakt nie trwał długo. Biało-Zielone nie wykorzystywały stuprocentowych sytuacji oraz myliły się w obronie. W 54. minucie spotkania, przy stanie 15:17, Rycharska znalazła się w sytuacji sam na sam z Maliczkiewicz. Bramkarka Metraco, na nieszczęście dla koszalinianek, odbiła piłkę. Kolejne minuty nie odwróciły już losów meczu, który zakończył się porażką zespołu z Koszalina 17:19.

Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (8:9)

Energa AZS: Sach, Prudzienica-Smbatian 6, Volovnyk 3, Han 2, Mazurek 2, Michałów 1, Rycharska 1, Striukowa 1, Tomczyk 1,  Borysławska 0, Kaczanowska 0, Nowicka 0, Urbaniak 0.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz-Pielesz 6, Grzyb 5, Belmas 2, Górna 2, Hartman 1, Matieli 1, Piechnik 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 0, Jochymek 0, Milojević 0, Rosińska 0, Wasiak 0, Ważna 0.