fot. pixabay
Papież Franciszek uruchomił internetową platformę modlitwy z Ojcem Świętym. Portal o nazwie „Click To Pray” ma łączyć chrześcijan i umożliwić wspólne obcowanie z Bogiem.

„W tym tygodniu zostanie opublikowane Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które w tym roku zawiera refleksję na temat społeczności sieciowej i społeczności ludzkiej” - powiedział papież. Podkreślił, że Internet i media społecznościowe są bogactwem naszych czasów; umożliwiają bliski kontakt z innymi, aby dzielić wartości i plany tworzenia wspólnoty.

Ojciec Święty podkreślił, że sieć internetowa może dopomóc wiernym, by modlili się razem. „Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji Click To Pray, aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie” - powiedział Franciszek.

Papież zaapelował również o modlitwę w intencji swej podróży do Panamy. Mówił o swym wstawiennictwie za naród kolumbijski po czwartkowym zamachu na Państwową Szkołę Policyjną w Bogocie. „Modlę się za ofiary i za ich rodziny, a także w intencji procesu pokojowego w Kolumbii. Za kilka dni wyruszę do Panamy, gdzie od 22 do 27 stycznia odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Proszę was, abyście się modlili za to bardzo piękne i ważne wydarzenie na drodze Kościoła” - mówił do wiernych papież Franciszek.

IAR/aj