fot. Drutex
Żeby znaleźć się na Liście 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa”, trzeba było osiągnąć majątek wart przynajmniej 491 mln złotych. Po raz kolejny udało się to dwóm przedsiębiorcom z regionu słupskiego.

Leszek Gierszewski, założyciel bytowskiej fabryki okien Drutex przed rokiem otwierał zestawienie na 97 pozycji. Od tego czasu podwoił swój majątek i znalazł się na 44 miejscu rankingu.

Tym samym Gierszewski wyprzedził Jerzego Malka, który od lat rozwija przemysł rybny w regionie. Założyciel firmy Morpol, a od niedawna właściciel firmy Miralex, działającej w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, znalazł się na 89 miejscu zestawienia magazynu „Forbes”. Jego majątek wyceniany jest na 530 mln złotych.

Niezmiennie na pierwszym miejscu rankingu pozostają Sebastian i Dominika Kulczykowie z majątkiem wartym 13,898 mld zł.

Tegoroczne zestawienie jest rekordowe - jeszcze nigdy nie było aż tak wielu posiadaczy majątku wartego więcej niż miliard złotych. Pierwszy raz w historii aż sześciu z polskich miliarderów znalazło się na globalnej liście najbogatszych ludzi świata przygotowanej przez amerykański magazyn „Forbes”.

MS/ez