fot. UM Ustka
Kartę będzie mogła wyrobić każda osoba odprowadzająca podatki dla Ustki oraz członkowie jej rodziny (wspólnie zamieszkujący, a nie osiągający dochodów).

Dotychczasowe - Karnet Kulturalny i Karta Usteckiego Seniora będą elementem Usteckiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu mieszkańcy, zamiast kilku kart, będą posługiwać się jedną. Przystąpienie do programu będzie darmowe dla firm, instytucji i mieszkańców.

Urząd miasta pracuje nad pozyskiwaniem partnerów karty. Dotychczas podpisał porozumienia z: Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej SA w Słupsku (5% zniżki na zakup biletu miesięcznego normalnego na linii Słupsk-Ustka-Słupsk), BUS-MED-em Dariusz Ardanowski (zniżka 20% na transport sanitarny, przewóz osób niepełnosprawnych, usługi ambulatoryjne i transport medyczny), Domem Kultury w Ustce (zniżka 50% na płatną ofertę kulturalną Domu Kultury w Ustce), Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustce (dofinansowanie do przejazdów na trasie Ustka-Słupsk „za 1 zł” oraz 50% dofinansowania na pakiety rehabilitacyjne dla osób od 65 roku życia, do wykorzystania raz w roku) oraz Centrum Integracji Społecznej w Ustce (5% zniżki na mycie nagrobków, drobne usługi remontowo-budowlane, usługi opiekuńcze i usługi porządkowe).

O szczegółach Usteckiej Karty Mieszkańca Sebastian Ferens porozmawiał z Elizą Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy.

sf/ar

Posłuchaj

rozmowa Sebastiana Ferensa z Elizą Mordal, rzecznik Urzędu Miasta w Ustce