Sebastian Ferens

s.ferens@radio.koszalin.pl

O autorze

Interesują mnie tematy, które oddają tętno życia mojego miasta i regionu. Bliskie ludziom i wydarzeniom dla nich ważnym. Poza pracą jestem muzykiem, gitarzystą, miłośnikiem brzmień klasycznych i klubowych. Fan aktywności: sportów siłowych, roweru i natury.
RozwińZwiń
6 sierpnia 20:32 Więcej ścieżek rowerowych w Słupsku Powstaje nowa droga dla rowerów na ulicy Kniaziewicza, która połączy ulice Westerplatte i Gdańską. Prowadzone są także prace nad połączeniem ścieżek z trasą międzynarodową R10 6 sierpnia 19:46 Źródło: redakcja 90 tysięcy złotych dla fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Słupsku Urząd miejski przekazał 90 tysięcy złotych pięciu fundacjom i organizacjom pozarządowym działającym na rzecz niepełnosprawnych. Pieniądze, w ramach konkursu projektów, pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 6 sierpnia 11:32 Zakończono renowację zabytkowych organów w Swołowie Prace nad odnowieniem instrumentu trwały rok, a ich koszt wyniósł 240 tys. zł 5 sierpnia 18:02 Kazimierz Adach 40 lat temu zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Moskwie Wybitny słupski bokser walczył w wadze lekkiej. Pokonał kolejno reprezentantów Laosu, Tanzanii i Rumunii. Przegrał dopiero w półfinale z Angelem Herrerą z Kuby. To oznaczało brązowy medal dla Polaka. W 40. rocznicę tych wydarzeń z Kazimierzem Adachem porozmawiał nasz reporter Sebastian Ferens 5 sierpnia 17:03 ZUS przestrzega przed oszustami sprzedającymi bony turystyczne O metodach oszustw opowiedział Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 4 sierpnia 09:21 Pracownik słupskiego MOPR-u zakażony koronawirusem Przedstawiciele ośrodka zapewniają, że sytuacja jest opanowana 3 sierpnia 09:49 Odrestaurowano zabytkową aptekę na Starym Rynku w Słupsku Prace trwały dwa lata. Wnętrze apteki zostało powiększone, jednak zachowano historyczne elementy wystroju 31 lipca 11:32 Źródło: redakcja Seniorzy ze Słupska skarżą się, że do parku wodnego dojeżdża zbyt mało autobusów Do parku wodnego „Trzy Fale” dojeżdża tylko jedna linia autobusowa. To problem dla seniorów, którzy - z powodu słabej komunikacji - zmuszeni są rezygnować z zajęć rehabilitacyjnych.
31 lipca 10:11 Źródło: redakcja Muzeum Pomorza Środkowego pracuje nad systemem unowocześniającym zwiedzanie wystaw Goście otrzymają audioprzewodniki, małe urządzenia, które będą kierować po muzeum i dostarczać wiedzy o eksponatach. System zostanie rozszerzony o audiodeskrypcję. 30 lipca 11:29 Sprzeciw słupskich działkowców wobec planu zakazu parkowania na drodze przy ulicy Banacha Działkowcy, których ogródki znajdują się w górnej części ulicy Banacha w Słupsku, nie zgadzają się z pomysłem Urzędu Miasta na wprowadzenie zakazu parkowania na drodze
Więcej »