fot. www.pixabay.com
Rusza ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka”. W powiecie słupskim do programu zarejestrowało się 27 rodzin. Dwadzieścia z nich na pewno uzyska pomoc. Siedem wciąż czeka na darczyńców.

Liderka akcji w regionie słupskim Agnieszka Dankowska mówi, że potrzeby rodzin są zróżnicowane: - Jedni potrzebują łóżka, lodówki, odzieży, butów dla dzieci, inni - środków czystości, ciepłej kurtki, kołdry, czy opału na zimę. Są tacy, którzy proszą tylko o coś do jedzenia.

Aby pomóc rodzinom wystarczy wejść na stronę „Szlachetnej Paczki”. Po wybraniu powiatu słupskiego wyświetli się lista rodzin ze szczegółowym opisem ich potrzeb. - Wybierzmy tę, której los nas poruszył i wiemy, że nasz budżet pozwoli na zaspokojenie jej potrzeb - zachęca Dankowska.

W pomoc po raz czwarty zaangażowali się słuchacze Uniwersytetu III wieku w Słupsku. Grażyna Andrzejewska wyjaśnia, że pandemiczny czas utrudnia zebranie wystarczających pieniędzy: - Staramy się bardzo, aby wesprzeć potrzebujących, ale obawiamy się, że nie zdołamy zebrać odpowiedniej sumy, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Pieniądze przeznaczone na ten cel zbieramy do 3 grudnia.

Finał akcji zaplanowano na 12 i 13 grudnia. Szczegóły można znaleźć na stronie „Szlachetnej Paczki”.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Edyty Lubiak.

el/mw/aś

Posłuchaj

materiał Edyty Lubiak