fot. Tomasz Grzywaczewski
Piąty szczyt inicjatywy Trójmorza w Tallinie, sytuacja na Białorusi, zabójstwo nauczyciela z podparyskiego Conflans-Sainte-Honorine - to tematy rozmowy Jarosława Rochowicza z dziennikarzem i reportażystą Tomaszem Grzywaczewskim w audycji „Raport”.

- Inicjatywa Trójmorza jest niezbędna. Współpraca państw Europy Środkowej będzie gwarantem rozwoju Polski oraz jej bezpieczeństwa zarówno energetycznego, gospodarczego, jak i politycznego - powiedział Tomasz Grzywaczewski.

Gość audycji odniósł się również do tragicznych wydarzeń w liceum w Conflans-Sainte-Honorine nieopodal Paryża, gdzie 16 października Abdullah A., urodzony w Moskwie Czeczen i uczeń miejscowego liceum brutalnie zamordował Samuela Paty'ego, nauczyciela historii w tej szkole. W efekcie zamknięto Wielki Meczet w Pantin.

- 150 dzielnic francuskich miast i aglomeracji jest w rękach islamistów - wynika z raportu francuskiego kontrwywiadu. Nie znamy szczegółów tego raportu. Francja ma jednak ogromny kłopot z falą islamizmu. Niektóre obszary są poza kontrolą państwa
- powiedział Grzywaczewski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jr/rz

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Rochowicza z Tomaszem Grzywaczewskim