Pracownik naukowy Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku była gościem Piotra Głowackiego w „Akademii radiowej”. Rozmowa skupiła się na przedstawieniu nowego kierunku nauczania, związanego z architekturą krajobrazu oraz florystyką.

- Za zgodą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowaliśmy się na utworzenie kierunku łączącego dwa zawody- florysty oraz architekta krajobrazu. To studia licencjackie z modelem praktycznym. Zajęcia odbywać będą się m.in. w wielu miejscach bezpośrednio związanych z kierunkiem. Elementami wyróżniającymi tę specjalność są przedmioty, które dotyczą m.in.: fotografii we florystyce, zasad projektowania terenów zielonych, tworzenia kompozycji kwiatowych oraz uprawy roślin. Moda florystyczna zmienia się, dlatego w programie studiów jest także historia ogrodu, który ukaże naszym studentom, jak zmieniały się trendy zagospodarowania zieleni na przestrzeni wieków - powiedziała doktor Anna Zduńczyk.

- Absolwenci tego kierunku pracować będą mogli w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, firmach dekoratorskich, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem oraz pielęgnacją ogrodów i terenów zieleni. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji pedagogicznych uzyskają też możliwość nauczania architektury krajobrazu - dodała doktor Zduńczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Piotra Głowackiego.

pg/mw/ar

Posłuchaj

rozmowa Piotra Głowackigo z dr Anną Zduńczyk