fot. Przemysław Grabiński
Pierwsze autobusy elektryczne dla Piły. Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile podpisał dziś umowę na dostarczenie pięciu takich pojazdów i stacji do ich ładowania.

Niedawno rozstrzygnięto przetarg na to zadanie. Jak powiedział prezes MZK Tadeusz Majewski, to nowy rozdział w historii przewoźnika, który od teraz chce stawiać na właśnie takie autobusy: - Przedmiotami kontraktu opiewającego na 16 mln zł są dostawy: pięciu autobusów, które będą obsługiwać linię nr 5, ładowarki pantografowej, która będzie znajdować się przy ul. Kossaka oraz ładowarek stacjonarnych, które pojawią się przy stacji MZK.

Prezydent Piły Piotr Głowski zapewnił, że komunikacja miejska w Pile dąży do całkowitej zeroemisyjności: - To przełomowy moment dla miejskiej komunikacji. Przechodzimy na inny poziom infrastruktury. Mam nadzieję, że to nie ostatni zakup pojazdów zeroemisyjnych.

Autobusy elektryczne dla Piły dostarczy firma Solaris. Pierwsze tego typu pojazdy mają wyjechać na ulice Piły pod koniec przyszłego roku.

pg/rz

Posłuchaj

Piotr Głowski
Tadeusz Majewski