fot. Przemysław Grabiński
W całej Polsce trwa weekend cudów, czyli finał akcji Świąteczna Paczka. Do potrzebujących rodzin trafiają prezenty od darczyńców. Szlachetne Paczki docierają też do mieszkańców Wałcza i okolic.

Jedną z obdarowanych osób jest pani Judyta, samotnie wychowująca dwójkę dzieci: - Mój życiowy partner nadużywał alkoholu, nie pracował i nie interesował się naszymi dziećmi. Jesteśmy szczęśliwi. Brakuje mi słów, by wyrazić swoją wdzięczność.

W całej Polsce Szlachetne Paczki trafią w ten weekend do ponad 14 tysięcy rodzin. Andrzej Stec, lider Szlachetnej Paczki w Wałczu powiedział, że w regionie obdarowane zostaną 42 rodziny: - Do rodzin trafiają najpotrzebniejsze rzeczy, czyli żywność, lodówka czy też pralka.

Grażyna Szefer, jedna z wolontariuszek Szlachetnej Paczki w Wałczu przyznała, że obdarowane rodziny za każdym razem reagują wzruszeniem i wdzięcznością: - Radość ludzi jest nie do opisania. Było naprawdę ogromne wzruszenie. Sami nie mogliśmy powstrzymać łez. Można powiedzieć, że jest to dzień cudów.

Prezenty dla potrzebujących przygotowali zarówno pojedynczy ludzie, grupy znajomych, jak i firmy i ich pracownicy. Tak właśnie było w przypadku Szlachetnej Paczki, którą do rodziny z Wałcza zawiozła Klaudia Grzybowska z jednej z pilskich firm: - Zarząd firmy przekazał pewną pulę pieniędzy. Pracownicy zebrali także dary. Przywieźliśmy m.in. łóżko, telewizor i ubrania.

Szlachetne Paczki będą trafiały do odbiorców jeszcze dziś do późnego wieczora i przez całą niedzielę. W rozwożeniu paczek wolontariuszom w Wałczu pomagają m.in. strażacy ochotnicy i żołnierze.

pg/rż

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

pani Judyta, samotnie wychowująca dwójkę dzieci
Andrzej Stec, lider Szlachetnej Paczki w Wałczu
Grażyna Szefer, jedna z wolontariuszek Szlachetnej Paczki w Wałczu
Klaudia Grzybowska z jednej z pilskich firm