fot. Przemysław Grabiński
Wielkopolski oddział NFZ rozstrzygnął właśnie postępowania na świadczenie opieki zdrowotnej i dzięki temu wkrótce w pilskim szpitalu rozpoczną działalność cztery nowe poradnie: otolaryngologii, chorób wewnętrznych, pediatrii i chirurgii klatki piersiowej

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański podkreśla, że to inwestycja w bezpieczeństwo pacjentów: - Wszystko zmierza do tego, żeby pacjent był coraz lepiej obsługiwany. Idziemy w kierunku kompleksowej opieki nad pacjentami.

Starosta pilski Eligiusz Komarowski zaznacza, że powiat - jako organ prowadzący pilski szpital –-będzie dążył do tego, by w lecznicy otwierane były kolejne poradnie: - Odbudowujemy poradnie przyszpitalne. Dzięki nim wprowadzamy pacjenta w nowy system, który leczy, zajmuje się nim, ale także pobiera pewne środki finansowe, które wypłaca NFZ.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek przypomina, że w ostatnich latach Szpital Specjalistyczny w Pile mógł liczyć na duże wsparcie z budżetu centralnego:- Dziesięć milionów złotych to pieniądze, które zostały przekazane przez rząd bądź ministerstwo zdrowia. Jest to budujące, co nie zmienia faktu, że przed nami wiele wyzwań oraz ambitne plany, które mam nadzieję, że uda się je w najbliższym czasie zrealizować.

Przez ostatnie lata poradnie w pilskim szpitalu prowadził komercyjny podmiot. Jakiś czas temu spółka przeniosła się jednak w inną lokalizację.

Nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile zaczną przyjmować pacjentów 10 listopada. A od 21 października w szpitalu w Wyrzysku w powiecie pilskim rozpocznie działalność Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Na początku wyrzyski ZOL będzie miał do dyspozycji 10 łózek.

pg/kk

Posłuchaj

Starosta Eligiusz Komarowski
Wojciech Szafrański, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek