fot. Anna Popławska
Poprawa dostępności komunikacyjnej, działania na rzecz osób starszych i rozwój odnawialnych źródeł energii. Na to, między innymi, stawia Koalicja Obywatelska w Zachodniopomorskiem.

Wśród priorytetów jest także poprawa innowacyjności firm w regionie. Jak powiedział Tomasz Czuczak, „dwójka” na liście KO w okręgu 40, musi być przy tym uwzględniona specyfika lokalnego rynku: - Nasz region jest drugi, po Mazowieckiem, pod względem liczby mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Chcielibyśmy, żeby w kolejnych latach, w kolejnych perspektywach finansowania z funduszy Unii Europejskiej przedsiębiorcy mogli z tych pieniędzy w jeszcze większym stopniu korzystać i się rozwijać.

W programie Koalicji Obywatelskiej dla regionu są także kwestie związane z ochroną zdrowia. Poseł Marek Hok, numer trzy na liście do Sejmu, podkreślił, że jednym z największych wyzwań jest rozwój onkologii: - Chcemy stworzyć taki system ochrony zdrowia, zwłaszcza w onkologii, który spowoduje, że pacjent będzie się czuł w dobrze i bezpiecznie i będzie kierowany od początku do końca swojej choroby onkologicznej. Mamy Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne, mamy świetnych specjalistów - dajmy im szansę realizowania tego właśnie programu kompleksowej opieki nad chorymi onkologicznie.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

ap/ar

Posłuchaj

Marek Hok
Tomasz Czuczak