fot. Przemysław Grabiński
Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał dziś z przedstawicielami sześciu samorządowców z regionu umowy na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Marek Subocz zaznaczył, że z tych pieniędzy korzystają mieszkańcy całego województwa i kraju: - W województwie na ten program w tym roku przeznaczono 238 milionów złotych. Wyróżnia go wysoka kwota oraz dopłata dla części samorządów nawet do 80 procent. Ułatwia to realizację zadań przebudowy dróg.

Wicewojewoda podkreślił, że dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to nie tylko lepsza infrastruktura: - Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i możliwość dojazdu mieszkańców do miejsca zamieszkania lub pracy. Zależy nam, aby drogi w Polsce były coraz lepsze.

Dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad półtora miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych powiat drawski wyremontuje ulicę Gronowską w Złocieńcu. Starosta drawski Stanisław Cybula powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że taki "zastrzyk finansowy" to dla samorządu ogromna pomoc: - Jest to kolejna umowa dofinansowania rządowego. Od wielu lat mieszkańcy ul. Gronowskiej oczekiwali, aby droga była zmodernizowana. Bez dofinansowania ciężko byłoby zrealizować tę inwestycję.

Z pomocy rządowej skorzysta też między innymi gmina Czaplinek. - Ma to dla nas ogromne znaczenie, ponieważ nasza gmina ma ponad 100 km dróg gminnych. Jest położona pomiędzy pięknymi jeziorami, ale do tych miejscowości trzeba dojechać. W tej chwili samorządy bez pomocy zewnętrznej nie poradzą sobie z inwestycjami drogowymi - powiedział Marcin Naruszewicz, burmistrz Czaplinka.

pg/kk/ar

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Marcin Naruszewicz, burmistrz Czaplinka
Marek Subocz o poprawie bezpieczeństwa na drogach
Marek Subocz o programie wsparcia inwestycji drogowych
Stanisław Cybula, starosta drawski