fot. ZUW
Kontrole pokojów zagadek odbywają się w całej Polsce. Podjęto również decyzje o ich zamknięciu, także w województwie zachodniopomorskim.

W kontrolach obiektów biorą udział strażacy, policjanci i inspektorzy nadzoru budowlanego. O pierwszych efektach ich działań mówił w Polskim Radiu Koszalin Ryszard Kabat, zachodniopomorski wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego w Szczecinie.

- Z informacji, które spływają od powiatowych inspektorów budowlanych, wiadomo, że przeprowadzono już kilkanaście kontroli. Zlokalizowano około pięćdziesięciu czterech escape roomów. Obydwa w Koszalinie zostały zamknięte. Taki sam los spotkał pokój zagadek w Szczecinku - powiedział Ryszard Kabat.

Inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzają m.in. stan techniczny budynków oraz instalacji: - Kontrolujemy cały obiekt oraz jego konstrukcję. Sprawdzamy, czy posiada książkę obiektu budowlanego oraz czy są przeprowadzane kontrole obejmujące instalacje: elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną.

Jak podkreślił Ryszard Kabat, jeśli użytkownicy obiektów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, mają wątpliwości dotyczące ich stanu technicznego, powinni zgłosić to do nadzoru budowlanego.

Kontrole escape roomów będą trwały do piątku.

ap/rż

Posłuchaj

wszelkie wątpliwości dot. stanu budynków powinno zgłaszać się do nadzoru budowlanego
inspektorzy sprawdzają stan techniczny budynków
Ryszard Kabat o kontrolach escape roomów
rozmowa z Ryszardem Kabatem, zachodniopomorskim inspektorem nadzoru budowlanego