fot. Anna Popławska
Wręczono je w trzech kategoriach: biznes, kultura i design oraz styl życia i inspiracje. Laureatów, spośród dwustu pięćdziesięciu zgłoszeń, wybrała kapituła złożona z koszalińskich dziennikarzy, przedstawicieli instytucji okołobiznesowych oraz samorządowców.

Nagrodzono m.in. - działającą w branży przetwórstwa rybnego - firmę Espersen Polska.

- Każda integrująca przedsiębiorców z regionu inicjatywa jest bardzo ważna, ponieważ poznajemy siebie oraz nasze codzienne problemy. Dużo na tej współpracy zyskujemy - powiedziała Hanna Moroz z firmy Espersen Polska.

Laur „Made in Koszalin” otrzymała także inicjatywa TEDx Koszalin, czyli cykl konferencji integrujących przedsiębiorców, którzy pokazują, że Koszalin jest dobrym miejscem do życia i prowadzenia biznesu.

- Nowe technologie i różne firmy z tej branży dają możliwości na realizację swoich marzeń, będąc w Koszalinie. Po co wyjeżdżać do dużego miasta, skoro można tutaj dojechać do pracy w ciągu kilku minut? To jest element wzmacniający ten rynek - mówił Ali Al-Saiedi, pomysłodawca TEDx.

Dzięki takim wydarzeniom przedsiębiorcy nawiązują nowe kontakty biznesowe.

- Nie da się tego zobaczyć w internecie lub gazecie. Trzeba się spotkać i porozmawiać. Czasami okazuje się, że najbardziej poszukiwany przez nas kontrahent ma firmę dwie przecznice dalej. Celem takiego wydarzenia jest to, żeby koszalińskie firmy wzajemnie się wspierały, np. poprzez zakup towarów lub usług - podkreśliła Katarzyna Szłapka z Centrum Biznesu.

Forum „Made in Koszalin” odbyło się już po raz czwarty. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Polskie Radio Koszalin.

ap/rż

Posłuchaj

Katarzyna Szłapka z Centrum Biznesu
Hanna Moroz z firmy Espersen Polska
Ali Al-Saiedi, pomysłodawca TEDx