fot. Jarosław Rochowicz
Dobre zdjęcia, bardzo ciekawe opowieści i wyprawa przez Afrykę... Maluchem. Taka była prezentacja Arkadego Pawła Fiedlera, wnuka wielkiego polskiego podróżnika, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Arkady Fiedler zaprezentował zdjęcia i opowieści ze swojej ostatniej, afrykańskiej wyprawy fiatem 126p z Egiptu do RPA. Bardzo miło zapamiętam to miejsce - powiedział podróżnik: - Publiczność była wspaniała, mimo że byli to młodzi ludzie. Czasami trudno skupić ich uwagę, a jednak tutaj słuchali z ogromnych skupieniem i zadawali mnóstwo ciekawych pytań.

W spotkaniu uczestniczyli dzieci i młodzież z powiatu koszalińskiego. Były zachwycone prelekcją Arkadego Fiedlera: - Prezentacja była bardzo ciekawa. Podobał mi się lew, który leżał i się opalał. Ja chciałam się dowiedzieć, czy pan bał się komarów, które przenoszą różne choroby – mówiły.

Spotkanie z podróżnikiem odbyło się w ramach finału projektu „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika", czyli cyklu imprez promujących twórczość Alfreda Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin. Poprzedziło je otwarcie wystawy plansz komiksowych pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika".

JR/ez

fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz