Konferencja PiS w Kołobrzegu
Joachim Brudziński podsumował w Kołobrzegu kończącą się właśnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Szef sztabu wyborczego i kampanii PiS powiedział cytując śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu - i my o nią będziemy walczyć.

- Chcemy na tej ziemi pracować. Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński mówił: "Silne Pomorze Zachodnie to silna polska racja stanu". My o tę polską rację stanu chcemy zabiegać w Sejmie i Senacie. Ta drużyna, na czele której stoi pan dr Czesław Hoc, daje taką gwarancję. Jeżeli zasłużymy sobie na państwa głosy, to na pewno nie zawiedziemy - powiedział europoseł PiS Joachim Brudziński.

Lider listy PiS do Sejmu w okręgu koszalińskim Czesław Hoc podkreślił wiarygodność ugrupowania: - Chcemy, aby ten dobry czas dla Polski trwał. Chodzi nam o silną, solidarną, sprawiedliwą i zasobną Polskę. Proponujemy polski model państwa dobrobytu. Mamy program, jesteśmy wiarygodni i dotrzymujemy słowa.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł ziemi koszalińskiej i numer 2 na liście do Sejmu w okręgu 40. zwrócił uwagę na inwestycje drogowe na Pomorzu Zachodnim i Środkowym: - Prawa i Sprawiedliwość chce, aby nasz region, który przez lata był wykluczony komunikacyjnie, miał nowe drogi. Kontynuujemy inwestycje, które już u nas powstają, m.in. jako pierwszy rząd zagwarantowaliśmy środki na budowę drogi z Koszalina do Poznania, a jednocześnie chcemy inwestować w drogi lokalne. Temu służy wyjątkowy rządowy program, w którym w tym roku na drogi lokalne przeznaczono 6 miliardów.

Kandydat na senatora PiS w okręgu „kołobrzeskim” Henryk Carewicz, przyznał, że była to jedna z najtrudniejszych kampanii, w której brał udział: - Ta kampania była bardzo krótka, ale bardzo trudna, merytoryczna i treściwa. Wyborcy oczekują bezpośrednich spotkań i dotrzymywania złożonych obietnic.

Wiceminister środowiska, startująca w wyborach do Sejmu, Małgorzata Golińska zwróciła natomiast uwagę na szereg reform z zakresu dbałości o środowisko naturalne: - Uważam, że te reformy, które zaproponowaliśmy są dobrze odbierane przez Polaków. Zajmujemy się tematami, które albo były zapomniane, albo z którymi nasi poprzednicy nie potrafili się uporać. To m.in. bliskie mi kwestie ochrony środowiska. Można powiedzieć, że wprowadzając wiele korzystnych dla przyrody, a tym samym dla Polaków ustaw, zajęliśmy się ochroną przyrody zanim to stało się modne.

Wicewojewoda zachodniopomorski, kandydat na posła Marek Subocz podkreślił, że ostatnie lata dla Pomorza Zachodniego to okres rozwoju: - Myślę, że wybierając posłów i senatorów należy się skupić na tym, aby to były osoby uczciwe, które w ostatnich czterech latach rzeczywiście działały na rzecz rozwoju województwa zachodniopomorskiego, a za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości mocno się ono rozwinęło.

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę.

kk/red.

fot. Krzysztof Klinkosz

Posłuchaj

Joachim Brudziński, europoseł PiS
Czesław Hoc, lider listy PiS do Sejmu w okręgu koszalińskim
Henryk Carewicz, kandydat na senatora PiS w okręgu kołobrzeskim
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł ziemi koszalińskiej
Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska
Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski