fot. pixabay.com
Na przełomie marca i kwietnia u niektórych pojawia się pogorszenie nastroju, rozdrażnienie i osłabienie. To w dużej mierze wina zmian hormonalnych, jakie zachodzą wraz z wydłużaniem się dnia i wzrostem temperatury za oknem. Jak sobie poradzić z wiosennym przesileniem?

Co to jest przesilenie wiosenne, kiedy występuje, jakie są objawy i jak sobie z nimi radzić? O tym wszystkim Anna Winnicka rozmawiała z psychologiem Małgorzatą Rusiak.

materiał Anny Winnickiej

Dieta na wiosenne przesilenie powinna obfitować w bogate w cynk ryby, chude mięso, nabiał, pełnoziarniste pieczywo i kasze. Nie należy też zapominać o warzywach i owocach, które zawierają walczące z wolnymi rodnikami antyoksydanty. Jak powinna zatem wyglądać dieta na wiosenne przesilenie? O to Anna Winnicka zapytała dietetyka Halinę Żmudę.

materiał Anny Winnickiej

W okresie przesilenia wiosennego jesteśmy bardziej podatni na infekcje, zmęczenie, obniżenie nastroju. Lekarstwem na tego typu przypadłości może być ruch. Nie powinniśmy jednak od razu forsować się intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi. Dobrze jest zacząć powoli i kontynuować je systematycznie. Wystarczy 10 minut, by poruszyć nasz metabolizm. Coraz większą popularnością cieszy się chodzenie z kijkami i akcja "ChodzęBoLubię".

Anna Winnicka o zbawiennej roli spacerów z kijkami rozmawiała z Dariuszem Kopczewkim - prowadzący m.in. koszalińską grupę "ChodzęBoLubię".

materiał Anny Winnickiej