fot. prk24.pl
Prezydent Koszalina w niedzielę wieczorem poinformował na Facebooku, że jest zakażony koronawirusem. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk w audycji „Studio Bałtyk Koszalin” powiedział, że czuje się w miarę dobrze i pracuje zdalnie.

- Kończyłem okres izolacji. Dla pewności zdecydowałem się na zrobienie testu. Wynik był pozytywny. Czuję się w miarę dobrze. Nie mam mocnych objawów choroby. Nie straciłem węchu. Pracuję zdalnie - powiedział Piotr Jedliński.

Gość „Studia Bałtyk Koszalin” odniósł się również do masowych testów na koronawirusa nauczycieli: - W Koszalinie zgłosiło się ponad 300 osób. Należy jednak pamiętać, że wielu koszalinian było testowanych w ramach „Zachodniopomorskiego Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19”.

W Koszalinie od czwartku są dwa separatory do pobierania osocza potrzebnego w leczeniu COVID-19. Urządzenia kupiły: miasto, starostwo i okoliczne gminy. Piotr Jedliński zapowiedział na naszej antenie, że już w tym tygodniu powinno rozpocząć się pobieranie osocza od ozdrowieńców.

Aleksandra Kupczyk zapytała także samorządowca o postępy prac przy remoncie ulicy Kościuszki. - Dla bezpieczeństwa zamykamy w poniedziałek skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Waryńskiego i Kościuszki. Do marca powinno powstać tu rondo - powiedział prezydent Koszalina.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./ak/rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Piotrem Jedlińskim