fot. pixabay.com
W kolejnej audycji z cyklu „Wieczorne spotkania” dziennikarze Radia Koszalin pochylili się nad modą kupowania w prezencie poradników oraz nad świątecznymi filmami, które warto zobaczyć.

Książka to dobry prezent na każdą okazję. Pod wieloma choinkami pojawią się właśnie biografie, poradniki, proza czy książki kucharskie. Na liście bestsellerów znajdziemy m.in. „Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”, „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić”, „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”, „Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo?”.

Tego typu pozycji jest jeszcze więcej. Czy zapotrzebowanie społeczeństwa na takie poradniki jest nowym zjawiskiem? Arkadiusz Wilman rozmawia na ten temat z dr. Łukaszem Androsiukiem, pracownikiem naukowym Akademii Pomorskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

rozmowa Arkadiusza Wilmana z dr Łukaszem Androsiukim

Obok choinki, prezentów, świątecznych potraw nieodzownym elementem Bożego Narodzenia są także filmy o tematyce świątecznej. Lekkie, przyjemne, familijne i zawsze z happy endem. Czy faktycznie na stałe wpisały się już w świąteczny scenariusz, czy bez nich to po prostu nie to samo?

Tego dowiedział się Tomasz Tran w rozmowie z Dorotą Tarasiewicz z kina Kryterium.

rozmowa Tomasza Trana z Dorotą Tarasiewicz

aw/tt/kc