fot.CIS w Słupsku/fb

Czas świąteczny to szczególny okres nie tylko dla osób, które spędzają go wśród rodziny, ale też dla potrzebujących wsparcia – osób samotnych, bezdomnych i seniorów. Dlatego w Słupsku przy ul. Jaracza 9 powstała Jadłodzielnia.


- Jak wskazuje nazwa, dzielimy się jedzeniem z osobami potrzebującymi. Przy okazji nie marnujemy nadmiaru żywności. Jadłodzielnia jest dla wszystkich. Najczęściej jednak są to starsi mieszkańcy, którym brakuje pieniędzy - poinformowała Monika Zenik-Krupier, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Słupsku.

Produkty w Jadłodzielni można zostawiać w dużej lodówce lub na półkach. Przynosić można wszystko z wyjątkiem świeżych jaj, świeżego mięsa i alkoholu. Organizatorzy Jadłodzielni proszą też, aby na potrawach, które dość szybko się psują pozostawiać karteczkę z informacją, kiedy zostały przygotowane.

Kierownik Centrum Integracji Społecznej apeluje do kolejnych darczyńców o wsparcie: - Zachęcam wszystkich - nie wyrzucajcie żywności. Kochani, jeśli zrobicie o dziesięć pierogów za dużo, przywieźcie je do nas. Nasza Jadłodzielnia jest czynna 24 godziny na dobę. Często przechodzą obok niej ludzie, zaglądają i jeśli widzą coś do częstowania, chętnie korzystają.

sf/aj

Posłuchaj

mp3, materiał Sebastiana Ferensa