Była politykiem, pielęgniarką i posłanką pięciu kadencji, reprezentującą Prawo i Sprawiedliwość w regionie słupskim. Zmarła w 2018 roku, po ciężkiej chorobie, w wieku zaledwie 61 lat.

We wtorek, o godz. 18:00 w kościele p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku odbędzie  się msza święta w intencji zmarłej posłanki.

Przypomnijmy, Jolanta Szczypińska zmarła 8 grudnia 2018 roku. W latach 80. zakładała „Solidarność” w służbie zdrowia w Słupsku. Działała również w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była jednym ze współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości. W pracy w Sejmie bliskie były jej sprawy służby zdrowia - zasiadała m.in. w Komisji Zdrowia. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

Posłanka zmarła po ciężkiej chorobie. 17 grudnia spoczęła w rodzinnym grobie, przy  rodzicach i bracie, na cmentarzu komunalnym w Słupsku. W uroczystościach pogrzebowych, które miały charakter państwowy, wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Transmisji online mszy będzie dostępna na YouTube.

jż/kc