fot. STK Czarni Słupsk
Czarni Słupsk, którzy prowadzą w tabeli I ligi, opierają skład na wychowankach. Aż sześciu zawodników rozpoczynało grę w drużynach młodzieżowych, w których wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski. Kilku kolejnych wychowanków Czarnych występuje na parkietach innych klubów.

- Gdy zaczęła się u nas koszykówka na najwyższym poziomie, postanowiłem skupić się na szkoleniu dzieci i młodzieży - powiedział Robert Jakubiak, były trener grup młodzieżowych, a obecnie dyrektor sportowy STK Czarni.

Dodał, że w tym roku zgłoszono do rozgrywek dziewięć grup w różnych kategoriach wiekowych: - Ważne jest to, że mamy wsparcie finansowe z Grupy Energa i wszystkie drużyny mają w nazwie swojego sponsora. Poza drużynami z Sopotu i Gdyni, jesteśmy jedynym klubem, który potrafił obsadzić drużyny we wszystkich rozgrywkach. Cieszy to, że moi dawni wychowankowie grają obecnie w pierwszoligowym zespole Grupy Sierleccy Czarni Słupsk.

Jak podkreślił, drużynie przyświecało hasło „Słupszczanie dla słupszczan”: - Nie musimy szukać graczy po innych klubach, bo mamy swoich wychowanków i na nich możemy opierać skład pierwszego zespołu, a nie na armii zaciężnej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Jacka Żukowskiego z Robertem Jakubiakiem.

jż/rz

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z Robertem Jakubiakiem