fot. UM Koszalin
Jak co roku, prezydent Piotr Jedliński ogłosił konkurs na projekty kartek świątecznych. Zwycięskie wzory zostaną rozesłane przez urząd w ramach świątecznych życzeń.

W październiku ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z Koszalina, który tradycyjnie wyłonił dwa projekty kartek bożonarodzeniowych. Zostaną one wykorzystane do wykonania kartek pocztowych, które będzie wysyłał z życzeniami prezydent miasta. Kartki trafią do przedstawicieli miast partnerskich, administracji rządowej, jednostek samorządowych, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i mediów.

Nadesłane na konkurs pracę zostały wykonane różnymi technikami, a poziom ich - jak oceniło jury - był naprawdę wysoki. Ostatecznie główne nagrody trafiły do Artura Szura oraz Marii Raczyńskiej, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie.

Konkurs ma za zadanie włączenie niepełnosprawnych dzieci i młodzież w aktywne życie miasta. Dzięki tego typu inicjatywom środowiskom osób niepełnosprawnych może zaprezentować swoje umiejętności i talenty plastyczne, a także pokazać, że ich niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń.

red./kc