fot. ms.gov.pl
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. ataku na księdza, do którego doszło w Myśliborzu podczas protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

- Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w związku z chuligańskim atakiem na księdza na terenie znajdującej się tam stacji benzynowej - powiedziała PAP w czwartek prokurator Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Pokrzywdzony ksiądz został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego - kontynuowała Obarek.

Jak dodała, napastnik obserwowany przez innych demonstrantów uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz i w brzuch, po czym używał wobec niego słów wulgarnych i obelżywych.

- Jego agresja przybrała na sile, kiedy dowiedział się, że pokrzywdzony jest księdzem -
podała Obarek. - Wtargnął wtedy do pomieszczenia stacji benzynowej, w której ksiądz próbował się schronić i bił go pięściami po głowie i twarzy, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała - dodała.

Jak relacjonowała, działanie napastnika nie było wynikiem zachowania pokrzywdzonego. Według niej, napastnik działał bez powodu, czym okazał również rażące lekceważenie dla porządku prawnego.

- Obecnie śledztwo prowadzone jest w kierunku spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała, znieważenia pokrzywdzonego, zmuszania go do określonego zachowania i w kierunku stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej - podała Obarek.

PAP/rz