fot. Joanna Lejtan
Jakie tradycje są wciąż żywe wśród mieszkańców regionu? Jakie zwyczaje zanikają? Jak podtrzymać zainteresowanie dziedzictwem kulturowym kolejne pokolenia? Odpowiedzi na pytania szukaliśmy w „Wieczornych spotkaniach”.

W listopadzie promowali tradycję spożywania gęsiny, a przez cały rok prowadzili działalność edukacyjną. Robili to z powodzeniem i sukcesami w branży muzealnej. Przynajmniej tak było do tej pory. Pandemiczne miesiące nie obchodzą się łagodnie z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Potwierdza to w rozmowie z Radiem Koszalin Dawid Gonciarz, kierownik instytucji.

materiał Arkadiusza Wilmana

W koszalińskich szkołach trwają warsztaty kultury jamneńskiej, organizowane przez Jamneńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne oraz Jul-Jam Świat Julków. Dofinansowało je Narodowe Centrum Kultury, a wszystko zaczęło się od pomysłu dyrektorki szkoły podstawowej nr 17.

materiał Joanny Lejtan

Trzebiatów znany jest z wielokulturowości. W ciągu roku w mieście organizowanych jest szereg imprez kulturalnych, które podtrzymują tradycje jego mieszkańców - o życiu kulturalnym w czasie pandemii mówi Teresa Korek - dyrektorka Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

materiał Anny Winnickiej

kk/aw/jl/aw/ar