fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli miejscy radni: Jacek Szaran - Prawo i Sprawiedliwość, Paweł Szewczyk - Platforma Obywatelska oraz Agnieszka Zwierz - dyrektor wydziału zarządzania nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Słupsku.

W przyszłym tygodniu rada miasta Słupska będzie podejmowała uchwałę m.in. w sprawie podwyżki cen za wywóz śmieci oraz proponowanej przez miasto modyfikacji uchwały w sprawie sprzedaży lokali komunalnych objętych bonifikatą.

- Jeśli mamy podnosić stawki za wywóz nieczystości to tylko za niesegregowane - stwierdził Jacek Szaran, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Ta propozycja jest już przedstawiana przez panią prezydent po raz trzeci. To szukanie pieniędzy do budżetu miasta kosztem mieszkańców. Nasz klub zbierze się we wtorek i wówczas podejmiemy decyzję w sprawie głosowania - dodał.

Paweł Szewczyk, radny Platformy Obywatelskiej powiedział, klub nie ma jeszcze wypracowanego stanowiska w sprawie głosowania. Zaznaczył również, że uchwała w sprawie zmiany polityki mieszkaniowej miasta niewiele wnosi: - Dotyczy zróżnicowaniu opłat w zależności od wieku budynku. Nasz klub wniesie pewne poprawki.

Z kolei Jacek Szaran wyjaśnił, że dalej obowiązuje uchwała, która pozwala na sprzedaż części lokali za określoną bonifikatę: - Bonifikaty za wykup lokali komunalnych powinny być zróżnicowane. To jednak temat do dalszej analizy i dyskusji.

Dyrektor Agnieszka Zwierz powiedziała, że obecnie przygotowywana jest korekta uchwały: - Realizujemy politykę sprzedaży lokali mieszkalnych, którą mamy przyjętą przez radę miasta. Obecnie przygotowujemy korektę tej uchwały, która wynika z przepisów obowiązującego prawa. Proponujemy zmianę w dwóch obszarach: wspólnot mieszkaniowych i w obszarze naszego zasobu, który należy do miasta w 100 procentach.

Goście „Studia Bałtyk Słupsk” odnieśli się również do funkcjonowania spółki miejskiej „Trzy Fale”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

pg/jż/od

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”