fot. bgsw.pl
Muzea i galerie to miejsca, które przez wiele tygodni pozostawały zamknięte. Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia sprawiły, że miejsca które tętniły kulturalnym życiem, były puste.

Placówki różnie sobie poradziły z tą sytuacją. Choć pandemia nie była do przewidzenia, to w całkiem dobrej sytuacji jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Ustce - twierdzi Ewa Wolska, dyrektor placówki.

materiał Katarzyny Kużel

Pandemia znacznie odbiła się na pracy i funkcjonowaniu muzeów. Te przez wiele tygodni były zamknięte, a po ponownym otwarciu musiały i nadal muszą funkcjonować w reżimie sanitarnym, ograniczając tym samym pracę wielu placówek.

Jak sobie poradziło Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu ? Na to pytanie odpowiedział dr Łukasz Gładysiak, kierownik ds. naukowych kołobrzeskiej placówki.

materiał Tomasza Trana

Pałac nad Młynówką w Trzebiatowie to miejsce o ponad osiemsetletniej historii. Obecnie Pałac jest siedzibą Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, przy którym działa Muzeum Pałacowe rozwijane od blisko dwudziestu lat. Wraz z Teresą Korek, dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, zapraszamy na wirtualną podróż po muzeum.

materiał Anny Winnickiej

Muzeum Regionalne w Bobolicach działalność rozpoczęło w 1999 roku. Od początku zakładano, że tu będą gromadzone i przechowywane ruchome dobra kultury z miasta i ziemi bobolickiej. Jak poradziła sobie i radzi w pandemii? Jakie są plany na przyszłość? O tym kierownik Monika Gołucka.

materiał Renaty Pacholczyk