fot. Arkadiusz Wilman
Weźmie w nim udział ponad tysiąc młodych osób z całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Ksiądz Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży podkreśla, że tegoroczne spotkanie będzie mieć skróconą formę i będzie organizowane z zachowaniem środków bezpieczeństwa: - Zadbaliśmy o bezpieczeństwo i dystans społeczny. Pod naszym namiotem ustawiliśmy krzesełka z zachowaniem 1,5 metra odstępu i zmieściło się ich około tysiąca. Tyle młodzieży możemy przyjąć. Pamiętajmy też o maseczkach zarówno w podróży, jak i na miejscu. Dodatkowo, przed wejściem do namiotu będzie obowiązkowa dezynfekcja rąk.

W tym roku organizatorzy skierowali uwagę pielgrzymów na sylwetkę Carla Acutisa - 15-letniego Włocha, który w październiku zostanie ogłoszony błogosławionym przez papieża Franciszka.

- To postać wyjątkowa. Dał piękne świadectwo swojego życia i słowa, które stały się hasłem tegorocznego spotkania - „Eucharystia jest autostradą do nieba”. Będziemy chcieli tę postać przybliżyć podczas sobotniego spotkania, a wielką niespodzianką będzie konferencja, którą przygotowała dla nas mama tego kandydata na ołtarze - dodaje ks. Zaniewski.

Spotkanie Młodych zakończy się uroczystą mszą św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka o godzinie 18.00. W niedzielę wierni zgromadzą się w Skrzatuszu na diecezjalnym odpuście. W samo południe uroczystej mszy św. z wieńcami żniwnymi będzie przewodniczył bp zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński. Transmisję z obu wydarzeń będą prowadziły w internecie Dobre Media.

Program:
  • 16.00 - wniesienie Piety, powitanie przez bp. Edwarda Dajczaka
  • 16.15 - koncert ewangelizacyjny - Diakonia Muzyczna „Tyle dobrego”
  • 16.45 - konferencja Antonii Acutis - mamy Sługi Bożego Carla Acutisa
  • 17.30 - modlitwa do Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei z intencjami młodych
  • 18.00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka
aw/ar

Posłuchaj

ksiądz Andrzej Zaniewski o zasadach bezpieczeństwa
ksiądz Andrzej Zaniewski o Carlu Acutisie