fot. prk24.pl
Wiele samorządów na terenach popegeerowskich nie ma szans na przeprowadzenie podstawowych inwestycji. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś program wsparcia dla miejscowości popegeerowskich - napisał na Twitterze Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Szefernaker poinformował, że szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższych dniach. Dodał, że do końca roku ruszy nabór wniosków związanych z inwestycjami na terenach popegeerowskich.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wiceminister spraw wewnętrznych, wielu samorządów znajdujących się na terenach popegeerowskich nie stać przeprowadzenie podstawowych inwestycji i w związku z tym potrzebne jest wsparcie rządu.

Podkreślił, że program jest szczególnie ważny dla Pomorza Zachodniego i Środkowego: - Dużo miejscowości potrzebuje różnych inwestycji, także tych drobnych, na które bardzo często brakuje środków na wkład własny. Program będzie więc szansą na zrealizowanie tych, na które mieszkańcy czekają od lat.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiadając nowy program dla rolników podczas III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni polskiej wsi” w Bralinie w Wielkopolsce powiedział m.in., że w tak szczególnym roku jak 2020, kiedy cały świat został dotknięty epidemią jeszcze bardzie zdajemy sobie sprawę, że polskie rolnictwo to polska racja stanu.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił w Bralinie, że rolnikom należy się szacunek zarówno za historyczne sprawy, jak i te na co dzień. Mówił o roli święta, które jest formą podziękowania rolnikom za ich trud: - To podziękowanie nie może być frazesem i pustym gestem. Musi wynikać z przekonania o roli polskiej wsi i rolników w życiu oraz powinnościach świadczonych na rzecz całego narodu.

red./PAP/IAR/ak

Posłuchaj

Paweł Szefernaker