Fot. pixabay.com
Wydawało się, że seniorzy w czasie pandemii będą mieli problem ze swoją aktywnością. Okazuje się, że spora grupa nie zamknęła się w czterech ścianach i nadal chce aktywnie spędzać czas.

Dotyczy to między innymi seniorów, którzy zajmują się np. działalnością artystyczną. Tak jest w przypadku członków koszalińskiego Związku Pracy Twórczej Plastyki oraz seniorów z Bobolic.

Materiał Renaty Pacholczyk

Koszalińscy seniorzy mają świadomość tego, że panuje pandemia i należy uważać na siebie, przestrzegać obostrzeń. Zdają sobie także sprawę z tego jak ważna dla zdrowia i odpowiedniego funkcjonowanie jest aktywność umysłowa i fizyczna. Stąd też chętnie korzystają z zajęć i warsztatów proponowanych przez Instytut Rozwoju Zrównoważonego. Jak placówka funkcjonuje w dobie koronawirusa? W jakich zajęciach mogą uczestniczyć seniorzy?

Materiał Tomasza Trana

Nie próżnują także seniorzy ze Stowarzyszenia VivaMy. Grupa teatralna działająca przy tym koszalińskim stowarzyszeniu przygotowuje spektakl do tekstu Ryszarda Ulickiego pod opieką Katarzyny Ulickiej-Pydy.

Materiał Joanny Lejtan