Fot. pixabay.com
Wznowienie zajęć w szkołach w czasie pandemii to wyzwanie zarówno dla uczniów i rodziców, jak i nauczycieli, dyrektorów i władz miasta. Wczoraj przedstawiono efekty prac nad regulaminami, które mają pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa słupskim uczniom.

- 24 sierpnia odbyło się spotkanie w sprawie organizacji roku szkolnego 2020/2021, w którym wzięli przedstawiciele sanepidu, urzędu miejskiego oraz dyrektorzy słupskich szkół i placówek oświatowych. Przygotowano projekty wewnątrzszkolnych regulaminów i procedur funkcjonowania słupskich szkół w czasie pandemii. Uwzględnią one różne możliwe warianty funkcjonowania szkół – tradycyjny, mieszany i zdalny - powiedziała dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Słupska Anna Sadlak.

- Podczas wczorajszego spotkania z dyrektorami szkół podstawowych i ponadpodstawowych wybraliśmy kilkoro doświadczonych dyrektorów, którzy jeszcze w tym tygodniu wypracują wszystkie procedury dotyczące względów bezpieczeństwa w szkołach w czasie pandemii. Chcemy, aby te regulaminy były mniej więcej jednolite - dodał wiceprezydent Słupska Marek Goliński.

Więcej informacji w materiale Edyty Lubiak.

el/iw

Posłuchaj

Materiał Edyty Lubiak