fot. Krzysztof Klinkosz
Nowe pojazdy trafiły dziś do Domów Pomocy Społecznej w Mielnie, Cetuniu, Nowych Bielicach, Żydowie i Parsowie.

Jak zaznacza Anna Rąbel, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie, auta mają służyć do transportu mieszkańców DPS-ów do placówek służby zdrowia: - Dofinansowaliśmy zakup siedem mikrobusów dla powiatu koszalińskiego: pięć dla domów pomocy społecznej, a dwa dla środowiskowego domu pomocy społecznej.

Maria Józefoweska-Jurga, dyrektor DPS-u w Nowych Bielicach, podkreśla, że dotychczas użytkowany w jej jednostce pojazd jest już bardzo wyeksploatowany: - Dziennie jeżdżono nim ponad 150 kilometrów na specjalistyczne konsultacje w szpitalu i koszalińskich przychodniach.

Ewa Paprocka-Polkowska dyrektor DPS-u w Parsowie mówi, że w pojazdy są specjalnie dostosowane do potrzeb jej podopiecznych: - Są specjalne zakotwiczenia, stopnie, uchwyty i tzw. najazdówka dla wózka inwalidzkiego.

Łączna wartość przekazanych w środę busów to ponad 660 tys złotych. Około 70 procent tej kwoty to pieniądze Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałą część wyłożył powiat koszaliński.

kk/rż

fot. Krzysztof Klinkosz