Krzysztof Klinkosz

k.klinkosz@radio.koszalin.pl
94 352 20 33

O autorze

Dołączył do ekipy Polskiego Radia Koszalin niedawno, ale zadomowił się, jakby to były lata. Dotychczas zawodowe życie spędzał nad Zatoką Gdańską, albo parę tysięcy kilometrów na wschód, jako korespondent Polskiej Agencji Prasowewej w Rosji. Teraz poznaje uroki pracy nad otwartym Bałtykiem. W mediach od 1994 roku, w tym czasie pracował m.in. w PAP, Radiu Gdańsk, Radiu Eska Nord i Eska Trójmiasto czy Przeglądzie Sportowym. To przyniosło mu doświadczenie zawodowe i wiedzę w wielu dziedzinach, choć najlepiej czuje się w tematach związanych ze zdrowiem, nauką i szeroko pojętą przyrodą. Poza wszelką konkurencją pozostaje sport, o którym mógłby rozmawiać godzinami, także na antenie. Z całego wachlarza dyscyplin, najważniejszy jest według niego żużel. Prywatnie interesuje się historią, zwłaszcza tą najnowszą. Kołobrzeg i okolice to kopalnia tematów i tych przyrodniczych, i tych historycznych.
RozwińZwiń
16 czerwca 17:55 Zespół Sparty Sycewice zwyciężył w rozegranym w Kołobrzegu finale turnieju Procam Cup Rywalizowali w nim młodzi piłkarze z rocznika 2007/2008. Nad morze przyjechało sześć ekip wyłonionych w turniejach eliminacyjnych 15 czerwca 16:01 W Kołobrzegu trwa Festiwal Wczesnośredniowieczny Jak prezentowali się wojowie Mieszka I i Bolesława Chrobrego, jak wyglądało życie w osadach przed niemal tysiącem lat – tego można się dowiedzieć podczas Festiwalu Wczesnośredniowiecznego w podkołobrzeskim Budzistowie 14 czerwca 18:01 Zakończono modernizację oczyszczalni ścieków w Mielnie [ZDJĘCIA] Za ponad 26 milionów złotych zmodernizowano m.in. część mechaniczną oczyszczalni, a także przebudowano i unowocześniono część biologiczną 11 czerwca 17:39 W Kołobrzegu uruchomiono pierwszą tego lata kurtynę wodną Kurtyna, mająca dać mieszkańcom ulgę podczas upałów, stanęła na Skwerze Miast Partnerskich, tuż przy urzędzie miejskim
9 czerwca 18:44 Źródło: Redakcja Zawody 147UltraBike za nami. Sportowcy mieli do pokonania aż 161 kilometrów [ZDJĘCIA] W miniony weekend odbyły się kolejne zawody w cyklu Zawody 147UltraBike, które mają charakter wyścigu crossowego. Trasa ma długość około 161 kilometrów. Prowadzi ścieżkami rowerowymi ze Szczecina do Kołobrzegu ulicami, drogami polnymi i leśnymi. Zawody polegają na pokonaniu trasy, jadąc na rowerze w jak najkrótszym czasie. Na metę w kołobrzeskiej Hali Milenium dotarł także nasz reporter 6 czerwca 20:37 Kołobrzeskie służby są przygotowane do letniego sezonu Nowi policjanci i dodatkowe patrole, 55 ratowników wodnych, w tym specjalna mobilna grupa gotowa do akcji w nocy – w czwartek podsumowano stan przygotowań kurortu do sezonu 5 czerwca 18:42 Policja analizuje zgłoszenie o możliwych nieprawidłowościach w kołobrzeskim Centrum Usług Wspólnych To jednostka zapewniająca m.in. obsługę księgową miejskich przedszkoli. Kołobrzeska policja podkreśla jednak, że zgłoszenie nie dotyczy bezpośrednio zakresu działalności centrum 4 czerwca 19:03 Unikatowy pocisk z pancernika Lutzow trafił na wystawę Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Pod koniec II wojny światowej Pancernik Lutzow operował na Bałtyku. Ostrzeliwał m.in. polskie wojska szturmujące Kołobrzeg 31 maja 17:01 Czesław Hoc złoży wniosek do CBA o „tarczę antykorupcyjną” w sprawie kołobrzeskich uchwał urbanistycznych Chodzi o plany dla strefy uzdrowiskowej w mieście i dzielnicy Mirocice. Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska zaznacza, że urząd prowadzi transparentną politykę i jest gotowy na kontrolę 31 maja 16:02 Źródło: Redakcja Agnieszka Ostrowska została nowym dyrektorem Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu Nowa dyrektor swoje obowiązki obejmie 1 czerwca. Z wykształcenia jest ekonomistką. Przyznaje, że nie prowadziła jeszcze placówki zajmującej się bezpośrednio leczeniem pacjentów.
Więcej »