Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli Wojciech Gajewski, radny klubu Łączy nas Słupsk; Beata Chrzanowska, radna Platformy Obywatelskiej; Adam Treder, radny klubu Prawo i Sprawiedliwość.

- Jesteśmy w trakcie naboru do szkół ponadpodstawowych. Czekamy na wyniki egzaminów ósmoklasistów, które będą spływać z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jeśli chodzi o moją szkołę - V Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, to jestem zadowolony i nie powinno być problemu z naborem do klas pierwszych. Na 128 miejsc mamy 221 chętnych - wyjaśnił Wojciech Gajewski.

- Jesteśmy w połowie rekrutacji i jeszcze bardzo wiele może się zmienić. Widać duże zainteresowanie szkołami branżowymi, ale mało osób składa dokumenty na kierunki budowlane. Sesje w dalszym ciągu będziemy prowadzić online. Podjęliśmy taką decyzję, choć słyszałam słowa krytyki. Trzeba pamiętać, że nadal obowiązują nas rygory sanitarne - powiedziała Beata Chrzanowska. - Rezygnację z kontrowersyjnej decyzji o prywatyzacji jednej z linii autobusowej ze strony prezydenta Słupska przyjęłam z zadowoleniem. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść po konsultacji z radnymi - dodała.

- Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że takie nagłe wprowadzanie zmian jak prywatyzacja linii autobusowej w Słupsku nie jest wskazane. Mamy własną spółkę MZK, która dobrze realizuje powierzone jej zadania w zakresie przewozu mieszkańców miasta. MZK posiada duży majątek, który trzeba utrzymać. Dodatkowo spółka zatrudnia bardzo dużo osób, bo to nie tylko kierowcy, ale i całe zaplecze techniczne. Dopóki miasto ma umowę z MZK, to wszystkie umowy powinniśmy zawierać z tą spółką. Mamy sprawną komunikację miejską, którą trzeba dalej rozwijać - mówił Adam Treder.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Piotra Głowackiego z radnymi.

pg/jż/od

Posłuchaj

Rozmowa Piotra Głowackiego z radnymi