fot. prk24.pl
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki wyborów na podstawie danych z 99,98 procent obwodów. Andrzej Duda zdobył 51,12 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,88 procent. Anna Popławska zebrała komentarze polityków z regionu w tej sprawie.

Paweł Szefernaker: zwycięstwo Andrzeja Dudy to najlepszy wybór dla Polski

Paweł Szefernaker Zdaniem Pawła Szefernakera, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji oraz koszalińskiego posła Prawa i Sprawiedliwości, zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy to najlepszy wybór dla Polski: - Współpraca prezydenta i rządu pozwoli nam na wyjście z kryzysu związanego z koronawirusem oraz na kontynuację reform Prawa i Sprawiedliwości. Cieszę się, że we wczorajszym święcie demokracji wzięło udział tak wielu Polaków.

Paweł Szefernaker

Zbigniew Konwiński: liczę, że kolejna kadencja Andrzeja Dudy będzie inna niż pierwsza

Zbigniew Konwiński Zbigniew Konwiński, słupski poseł Platformy Obywatelskiej szanuje decyzję wyborców. Jak powiedział, liczy na to, że kolejna kadencja prezydenta Andrzeja Dudy będzie inna niż pierwsza: - Jego celem powinno być dobre przejście do historii, co może być trudne, bo niełatwo zapomnieć to, co działo się podczas jego pierwszej kadencji. Teraz jednak swoją politykę może realizować w sposób bardziej niezależny.

Zbigniew Konwiński

Krzysztof Paszyk: prezydent powinien podejmować dialog ze wszystkimi środowiskami politycznymi

Krzysztof Paszyk Zdaniem Krzysztofa Paszyka, pilskiego posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, w drugiej kadencji Andrzej Duda powinien podejmować dialog ze wszystkimi środowiskami politycznymi: - Prezydent zawiódł mnie w ciągu minionych lat wielokrotnie. Nie wiem, czego mogę od niego oczekiwać. Mam jednak nadzieję, że będzie prezydentem otwartym na dialog ze wszystkimi środowiskami politycznymi.

Krzysztof Paszyk