fot. prk24.pl
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem Michała Rachonia w „Expressie Warszawa-Koszalin”. Ocenił wstępne wyniki wyborów prezydenckich i podsumował kampanię wyborczą.

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,97 proc. obwodów. Wynika z nich, że Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc.

- Bardzo cieszymy się, że Andrzej Duda ponownie został prezydentem. Dziękuję mieszkańcom Pomorza Środkowego, którzy wzięli udział w wyborach, bez względu na wyniki. Frekwencja była rekordowa, wyniosła prawie 70 procent i to pokazuje, jakim świętem demokracji były wczorajsze wybory - powiedział Paweł Szefernaker.

Jak dodał, spór jest istotą demokracji i ważne, aby wyborcy i kandydaci na koniec potrafili sobie podać rękę. Podkreślił także, że kolejne grupy poparły Andrzeja Dudę: - Chcą, by zmiany wprowadzane przez pana prezydenta oraz Prawo i Sprawiedliwość były kontynuowane.

Zaznaczył również, że Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło wiele inwestycji na Pomorzu Środkowym: - Chcemy, by ten region przestał być wykluczony komunikacyjnie. W ciągu najbliższych 3,5 roku będziemy realizować konkretne inwestycje związane z drogami S6 i S11 oraz lokalnymi. Na terenach popegeerowskich jest wiele programów społecznych, które dały pewien „tlen” tym, którzy byli tłamszeni przez naszych poprzedników. Wybór pana prezydenta jest docenieniem naszych rządów.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Rachonia z Pawłem Szefernakerem.

Posłuchaj

rozmowa Michała Rachonia z Pawłem Szefernakerem