fot. Jacek Żukowski
Dwa oddziały i dwie poradnie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku w związku z zakażeniem koronawirusem czterech osób z personelu medycznego ponownie otwarte zostaną najprawdopodobniej 6 lipca – poinformował w piątek szpital w oficjalnym komunikacie.

W czwartek zamknięta została poradnia neonatologiczna. Dzień wcześniej przestały przyjmować pacjentów oddziały położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny, a także zamknięto poradnię patologii ciąży. Te dwa oddziały szpitalne i dwie poradnie zostały wyłączone z działalności w związku z potwierdzonym COVID-19 u czterech osób z personelu medycznego placówki.

Jak podano w piątkowym komunikacie, przebadano wszystkich pracowników i pacjentów z obu oddziałów i poradni. Nie wykryto nowych przypadków zakażenia. Szpital poinformował, że po dekontaminacji zamknięte oddziały i poradnie zostaną najprawdopodobniej otwarte 6 lipca.

Cztery osoby z personelu, u których wykryto koronawirusa, są w izolacji domowej.

- Dodatkowo w kwarantannie domowej przebywa sześciu pracowników szpitala, którzy mieli najbliższy kontakt z chorymi, ale nie wykryto u nich zachorowania. Zgodnie z procedurą u tych osób po tygodniu od ostatniego kontaktu z chorymi zostaną wykonane powtórne testy w kierunku koronawirusa - poinformował szpital.

W Pomorskiem koronawirusa potwierdzono u 681 osób, z czego 38 zmarło.