Fot. FK Oldboje Słupsk
W nadmorskim Objeździe rozegrano pierwszy turniej oldbojów, w którym wzięły udział drużyny ze Słupska, Ustki i gminy Ustka.

Emocje towarzyszyły już od początku, bo w pierwszym meczu odbyły się derby usteckie. Oldboje Ustka bardzo szybko objęli prowadzenie 2:0 po bramkach Marcina Kopeli. Kiedy wydawało się, że odniosą łatwe zwycięstwo, role się odwróciły i zawodnicy gminy Ustka kolejno strzelili trzy gole. Najpierw bramkarza pokonał Wiesław Krajewski, a następnie dwie bramki zdobył Piotr Kubicki.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Słupska i gminy Ustka. Słupszczanie zdobyli trafienie po strzale Antoniego Buraka. Jednak kolejne dwa gole strzelili piłkarze z gminy Ustka. Ostatnie słowo należało do słupszczan i Andrzej Chmielewski w końcówce meczu wyrównał na 2:2.

W ostatnim meczu rywalizowali ze sobą piłkarze Ustki i Słupska. Oldboje z Ustki zdobyli dwie bramki, a gola honorowego dla zespołu ze Słupska strzelił Jacek Gregorek. W turnieju zwyciężył zespół oldbojów gminy Ustka.

Mecze poprowadzili znani sędziowie i słupscy działacze sportowi: Roman Żurawski i Tadeusz Tama.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz wyróżnienia indywidualne. Stanisław Talaga z Ustki został najlepszym bramkarzem, a Jacek Gregorek - najlepszym zawodnikiem turnieju.

Wśród zaroszonych gości byli słupscy uczestnicy i medaliści Igrzysk Olimpijskich: Barbara Madejczyk, Jan Huruk i Kazimierz Adach. FK Oldboje Słupsk wręczyli im okolicznościowe statuetki.

jż/iw