fot. prk24.pl
Nasi dziennikarze zebrali komentarze polityków z regionu do wstępnych wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Kazimierz Kleina: wyraźnie widać, że 60 procent wyborców chce zmiany

Kazimierz Kleina - To wciąż szacunki, ale niewątpliwie pierwszą turę wygrał pan Andrzej Duda. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski, przekraczając w tym sondażu exit poll 30 procent poparcia. To bardzo dużo. Cieszymy się - stwierdził senator Platformy Obywatelskiej. - Wyraźnie widać, że 60 procent wyborców chce zmiany. Szansa, że Rafał Trzaskowski w drugiej turze wygra te wybory jest ogromna. Jestem przekonany, że tak się stanie - dodał.

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Kazimierzem Kleiną

Dariusz Wieczorek: część wyborców lewicy już w pierwszej turze oddała głosy na Rafała Trzaskowskiego, najsilniejszego kandydata demokratycznej opozycji

Dariusz Wieczorek - Spodziewaliśmy się, że wynik wyborów prezydenckich będzie lepszy, bo widziałem zaangażowanie zarówno członków sztabu, jak i samego Roberta. Ostatnie dwa tygodnie wskazywały jednak, że wynik będzie odzwierciedlał pewną polaryzację - kto za prezydentem Dudą, a kto przeciw niemu. Widać, ze część wyborców lewicy już w pierwszej turze oddała głosy na Rafała Trzaskowskiego, najsilniejszego kandydata opozycji demokratycznej - powiedział poseł Lewicy.

rozmowa Arkadiusza Wilmana z Dariuszem Wieczorkiem

Radosław Lubczyk: oczekiwałem większego poparcia dla Władysława Kosiniaka-Kamysza

Radosław Lubczyk - Oczekiwałem większego poparcia dla Władysława Kosiniaka-Kamysza, ponieważ włożyliśmy bardzo dużo pracy w jego kampanię. Przejechaliśmy Polskę wzdłuż i wszerz. Przedstawiliśmy konkretny program. Nie wierzę, że emerytom nie podoba się postulat emerytur bez podatku, czy przedsiębiorcom - propozycja dobrowolnego ZUS-u. Jest więc trochę prawdy w tym, że nastąpiła w Polsce polaryzacja sceny politycznej. Ale my nie schodzimy z drogi budowania szerokiego centrum - zadeklarował poseł związany z PSL-Koalicją Polską.

rozmowa Arkadiusza Wilmana z Radosławem Lubczykiem

Artur Dziambor: jestem zadowolony, że Krzysztof Bosak o kilka długości przeskoczył zarówno Lewicę, jak i Polskie Stronnictwo Ludowe

Artur Dziambor - Cieszy mnie wynik wyborów, tym bardziej że Krzysztof Bosak jest de facto na trzecim miejscu, ponieważ Szymon Hołownia nie jest reprezentantem siły politycznej, przynajmniej jeszcze. Zresztą jego otoczenie i być może on wkrótce znajdą się w otoczeniu Platformy Obywatelskiej - powiedział poseł Konfederacji. - Jestem zadowolony, że Krzysztof Bosak o kilka długości przeskoczył zarówno Lewicę, jak i Polskie Stronnictwo Ludowe. To daje nam pozytywnego kopa na najbliższą przyszłość, ponieważ pokazuje, że nasza ciężka praca się opłaciła i powiększyliśmy grupę sympatyków. Sam Krzysztof Bosak otrzymał najprawdopodobniej więcej głosów niż cała Konfederacja w październiku. To wielki sukces - dodał.


aw/ak/aw/ar

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Arturem Dziamborem