fot. prk24.pl
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Aleksandrą Kupczyk na gorąco skomentował wstępne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze, która odbędzie się 12 lipca. Duda uzyskał 41,8 procent głosów, a Trzaskowski - 30,4 procent.

- Cieszy mnie zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Uzyskał 41,8 procent głosów. Pięć lat temu w pierwszej turze miał 35 procent poparcia. Będziemy walczyć o każdy głos, by i teraz wygrał wybory. Walczymy o to, żebyśmy nie musieli wracać do tego, co było przed pięcioma laty i żebyśmy mogli kontynuować rządy, które wiele zmieniły w Polsce. Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego oznaczałoby powrót Platformy Obywatelskiej do władzy i wetowanie wielu ustaw - powiedział Paweł Szefernaker.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że ważna jest współpraca prezydenta z rządem. Zapowiedział także, że w najbliższych dniach Andrzej Duda odwiedzi Pomorze Środkowe: - Prezydent będzie m.in. na Pojezierzu Szczecineckim i Pojezierzu Wałeckim. Przypomnę, że jako pierwszy odwiedził wszystkie powiaty w Polsce. Na te spotkania przychodzi bardzo dużo mieszkańców. Są one pełne dyskusji, z których pan prezydent wiele wynosi.

Paweł Szefernaker pogratulował wszystkim kandydatom wyników wyborczych oraz Polakom wysokiej frekwencji.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rż

Posłuchaj

Paweł Szefernaker