Fot. Przemysław Grabiński
W niedzielę – w dniu głosowania – autobusy zawiozą mieszkańców z terenów wiejskich do siedzib komisji wyborczych. Transport organizuje Gmina Mirosławiec.

Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik powiedział, że podobne działania podejmowane były również przy okazji wcześniejszych wyborów: - Chodzi o to, aby nie było wymówek, że ktoś nie mógł dotrzeć do lokalu wyborczego. Autobus będzie zawoził chętnych do lokalu wyborczego, następnie będzie czekał aż wyborcy zagłosują, po czym odwiezie ich z powrotem.

Bezpłatne autobusy mają przełożyć się na wysoką frekwencję, a ta z kolei – przy okazji niedzielnych wyborów – może nie tylko świadczyć o święcie demokracji, ale i sprawić, że zwiększą się szanse gminy Mirosławiec w tzw. „Bitwie o wozy strażackie”. Rządowa akcja przewiduje, że w każdym województwie do jednej gminy do 20 tysięcy mieszkańców trafi wóz strażacki. Otrzyma go ta gmina, w której frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich będzie najwyższa. Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik przyznaje, że i ten argument ma znaczenie przy okazji organizowania transportu dla wyborców.

- Zależy nam na bardzo wysokiej frekwencji. Chcielibyśmy, aby była ona najwyższa ze wszystkich gmin w województwie zachodniopomorskim - dodał Piotr Pawlik.

Niedzielne głosowanie w wyborach Prezydenta RP odbędzie się od 7.00 do 21.00.

pg/iw

Posłuchaj

Piotr Pawlik