fot. prk24.pl
Poseł Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia, który był w piątek gościem porannego „Studia Bałyk”, dodał że pozyskanie aparatury było możliwe dzięki współpracy ponad podziałami polityków i samorządowców.

- To urządzenie w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie to bardzo dobra wiadomość. Wzmacnia ono bowiem bezpieczeństwo zdrowotne nie tylko potencjalnych pacjentów, ale także pracowników szpitala, inspekcji sanitarnej, czy wszelkich służb mundurowych. Pokazaliśmy, że warto być razem w tych trudnych chwilach. W pozyskanie sprzętu zaangażowani byli minister Paweł Szefernaker, minister Łukasz Szumowski i jego zastępca Sławomir Gadomski. Ważne były też lokalne działania dyrektora szpitala Andrzeja Kondaszewskiego i prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego. Byliśmy cały czas na łączach. Kilka razy dziennie informowaliśmy się o postępach prac nad pozyskaniem tej maszyny - powiedział Czesław Hoc.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodał, że maszyna w koszalińskim szpitalu zostanie uruchomiona możliwie jak najszybciej: - To specjalistyczna aparatura, dlatego pracownicy szpitala muszą przejść specjalną procedurę szkolenia związanego z jej obsługą. Liczę, że przebiegnie ona możliwie najszybciej.

Anna Popławska zapytała posła Czesława Hoca także m.in. o: brak konsensusu klasy politycznej w sprawie terminu wyborów prezydenckich, brak publikacji uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie wyborów prezydenckich z 10 maja, notowania prezydenta Andrzeja Dudy, medialne doniesienia związane z firmą brata ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Zapraszamy.do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Czesławem Hocem