Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był gościem porannego „Studia Bałtyk” uważa, że przewaga lidera ludowców wynika z faktu, że walczy on o poparcie wszystkich mieszkańców Polski, a Rafał Trzaskowski to „kandydat wielkich miast”.

- Rafał Trzaskowski i Władysław Kosiniak-Kamysz są politykami od wielu lat. Różnica między nimi jest taka, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest politykiem, dla którego istotna jest cała Polska i jej mieszkańcy. Rafał Trzaskowski to natomiast kandydat wielkich miast, kandydat elit, które tak ochoczo wyrażają dzisiaj jego poparcie. Nie jest to jednak kandydat, który jest w stanie pokonać Andrzeja Dudę. Aby to zrobić, trzeba być - jak Władysław Kosiniak-Kamysz - politykiem, któremu bliskie są sprawy wszystkich Polaków - stwierdził Krzysztof Paszyk.

Na pytanie Anny Popławskiej o najnowsze sondaże wyborcze, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego odpowiedział, że wysoka - druga pozycja Rafała Trzaskowskiego to tzw. efekt świeżości. Dodał, że według sondaży w ewentualnej drugiej turze urzędującego prezydenta pokonać może jedynie lider ludowców.

Poseł PSL-u ocenił także prace nad ustawą o wyborach prezydenckich oraz możliwość prowadzenia kampanii wyborczej w czasie pandemii koronawirusa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Krzysztofem Paszykiem