fot. Ministerstwo Rozwoju/Facebook
Możliwość organizowana latem nad morzem wypoczynku dzieci i młodzieży było jednym z tematów wideokonferencji samorządowców z przedstawicielami resortu rozwoju.

Zezwolenie na organizację  kolonii i obozów jest jednym z postulatów zgłaszanych przez samorządowców i branżę turystyczną. - Jeżeli otwarto żłobki i przedszkola, za chwilę uruchomione będą szkoły, to jaki jest argument, by nie odbywały się kolonie i obozy dla dzieci? Myślę, że nie ma żadnych argumentów epidemiologicznych. Mówię to jako lekarz z wykształcenia - powiedział Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju zapewnił, że trwają prace nad umożliwieniem organizowania kolonii i obozów letnich. Podkreślił, że eksperci opracowują wytyczne dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa sanitarnego: - Wstępnie widzieliśmy pewne protokoły bezpieczeństwa, organizacyjne dla wypoczynku dzieci i młodzieży. Skupiono się na tym, aby poszczególne grupy nie kontaktowały się ze sobą. Na przykład jeżeli jest posiłek w stołówce, to nie nachodziły na siebie i utrzymano odpowiedni dystans czasowy. To samo jest w kwestii transportu.

Wiceminister zapowiedział, że decyzje dotyczące tego, czy i na jakich zasadach będą mogły być organizowane kolonie i obozy, powinny zapaść w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

ap/rż

Posłuchaj

Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa
Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju