wizualizacja (fot. mplus.pl)
Budowa Mieszkań Plus, realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości, ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.

Dziś, na wniosek inwestora, zostało wydane pozwolenie na budowę siedmiu bloków mieszkalnych przy ulicy Słowackiego. - To jest zielone światło dla tej inwestycji. Wybudowanych zostanie siedem czterokondygnacyjnych bloków mieszkalnych z parkingami nadziemnymi - poinformował Jerzy Banasiak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

W ramach inwestycji w Sianowie wybudowanych zostanie 168 tanich mieszkań na wynajem. Jak powiedział burmistrz Maciej Berlicki, do ratusza już wpływa wiele zapytań od zainteresowanych: - Może to zastąpić prywatny rynek wynajmu czy nawet komercyjny. Powstanie naprawdę duże osiedle. Będziemy m.in. zachęcać mieszkańców ościennych gmin, by przeprowadzili się do Sianowa.

Budowa budynków w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” to pierwsza taka inwestycja od lat w Sianowie. Zdaniem Macieja Berlickiego, to szansa na rozwój gminy: - W dużym stopniu może to także pomóc regionalnym przedsiębiorcom - pojawi się więcej miejsc pracy.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że realizacja programu „Mieszkanie Plus” w Sianowie to kolejny dowód na to, że współpraca rządu i samorządów jest możliwa.

Jak dodał Paweł Szefernaker, to szczególnie ważne na Pomorzu Środkowym: - W tym regionie brakowało przez lata wparcia. Dziś ono jest. Realizowane są m.in. drogi S6 i S11. Będą budowane lub przebudowywane kolejne w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Są tutaj po prostu kolejne inwestycje, które pozwolą mieszkańcom regionu dobrze dojechać do pracy czy mieszkać w godnych warunkach.

ap/rż

wizualizacja (fot. mplus.pl)

Posłuchaj

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł PiS-u
Jerzy Banasiak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koszalinie